Blog » Novinky od Nikonu - Nikon D800

Novinky od Nikonu - Nikon D800

Novinky od Nikonu D4 a D800

Dnes uvedl Nikon další novinku na poli profesionálních digitálních zrcadlovek, a to dlouho očekávaný fotoaparát D800.

zejména krajináři se dnes museli zaradovat...

Přesto, že se pošuškávalo o vysokém rozlišení, jsem tím velice překvapen a vůbec nemám jasno, co je pro mě jako fotografa přírody nyní ten nejvhodnější výběr. Nyní mám D3s a jsem s ním nad míru spokojen. V kombinaci s ohniskem 400mm jsem na určité motivy krátký. Z 12Mpix se moc oříznout nedá. Abych si v tom udělal trochu více jasno, připravil jsem si srovnávací tabulku hodnot, které mě obyčejně zajímají.

podrobněji na oficiálních stránkách nikon.cz

D4 přináší pro mě hlavně lepší rozsah ISO, lepší dynamický rozsah, jeden snímek navíc v sekvenci a o 35% větší rozlišení chipu. Proč to uvádím v procentech? Odpovědí může být následující obrázek, na kterém je patrné co to znamená pro případné ořezy.

Porovnání rozlišení snímačů o stejné velikosti FX v této podobě mě vede k zamyšlení, zda potřebuji DX fotoaparát...

D800 má sice horší citlivost, lepší dynamický rozsah, jen 4 snímky za sekundu v sekvenci, ale 3x větší rozlišení. Takže je co oříznout.

Nyní bude asi nejdůležitější v jaké kvalitě bude obrazový výstup u novinek a nakonec to ještě zamotá D400…

Hlavně aby bylo co fotit a kdy!

Jaký fotoaparát se nejvíce líbí vám?

Celkem hlasovalo 131 lidí

Vložit na facebook Vložit na twitter Záložka na Delicious

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
18193101
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Treff
Osobne bych se spis priklanel k D4, mam zni lepsi pocit a 18Mpx by mi bohate stacilo. Jen pro moje ruky je trosku velka a docela tezka me po 5min hrani sni bolela ruka. Ale to je asi tim ze nato nejsem zvykli sam mam jen D7000.
Ale jinak ztoho porovnani vychazi ta D800 v kategorii cena/vykon dle me nejlepe. Ma vse co D4 a navic vetsi rozliseni. Jen to seriove snimani je trosku handicap. Zato v sumu bych to nevidel zle ikdyz pri 1:1 je horsi tak pri tisku nebo zmensenym obrazu (treba na web) se diky poctu bodu tolik neprojevi.
Quido Kout
Ahoj,v tomto tématu sdílím Štěpánův názor.I já jsem srdcem u Nikonu a stejně jako mnoho stejně postižených lidí i já čekal na pomyslného nástupce D700 s představou že bude vycházet z D4 a že bude stejně jako ona osazená šestnáctimegem.Jenže to s čím Nikon vyšel mi taky připadá spíše jako studiová hračka,přiznám však že nemám mnoho zkušeností s příliš velkým ořezem kde vyšší rozlišení může mít svůj dost podstatný smysl.Ale ve vašich snímcích(mimochodem zvedám všechny palce,i ty na nohou)je mnoho akčnějších záběrů a nejsem si jistý zda tak vysoké rozlišení je to pravé ořechové,kdybych měl o vaší úvaze ohledně vyššího rozlišení hlasovat,zvedl bych palec pro D4,je to však pouze a jen a jen a pouze názor amatéra.Sám mám D7000 a rád bych do fullframu,neboť se kromě digi stále věnuji i diapozitivu a ke své F100 vlastním i slušný"autopark"objektivů a tak řeším podobné dilema.D700 nebo trochu zakrvácet a D4?Fotím hlavně krajinu a v poslední době jsem lehce propadnul montážím.Pokud to není neslušné na vašich stránkách,i já přivítám případné názory dalších návštěvníků.Přeji hezký den a ať se vám stále daří být s objektivem ve správný čas na správném místě... :-);-);-D
Štěpán
Ahoj, tak nevím, jestli je D800 to pravý pro focení zvířat a ptáků. Spíš si myslím, že je to studiový foťák a na krajinu. Při ISO 50 až 100 to bude v pohodě i na velké zvětšeniny. Čekal jsem nástupce D700, ale tohle je trochu odbočení jinam. Ještě se uvidí s čím přijde D400, nebo jak se bude jmenovat nástupce D300s. Nikon je moje srdcovka, tak doufám, že nezklame :-)
Štěpán
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace