Blog » Jak se fotí ohňostoj

Jak se fotí ohňostoj

Jak se fotí ohňostroj?

Přesto, že nejraději fotím faunu, je pro mě každý rok velká výzva zachytit kytice a vodopády světel a tím tak symbolicky ukončit rok fotografa. Jelikož se vždy velice bavím nejen focením, ale i pohledem na ostatní fotografy, jak s bleskem fotí ohňostroj, rozhodl jsem se napsat krátký a jednoduchý návod - jak na to.


Jedná se o v podstatě velice jednoduchou záležitost. Je nutné dodržet několik základních pravidel. Jako nejdůležitější bych uvedl dodržení bezpečné vzdálenosti od ohňostroje. Minulý rok jsem se v Karlových Varech dostal k ohnivým řůžičím blíž než je zdrávo a věřte, že v tu chvíli jsem myslel na uplně jiné věci, než je třeba správné nastavení expozice. Takže když máme předem najité bezpečné místo s předpokladem zajímavé kompozice, je nutné se dostavit na toto místo včas. Letos jsem fotil ze Střeleckého ostrova a byl jsem rád, že jsem přišel o hodinu dříve. V okamžik začátku jsem měl před sebou moc pěkný výhled a ne záda někoho o hlavu většího než jsem já. Takže jsme na místě, exponovat budeme časy mezi 2-10 sekundami, takže stabilní stativ je velice důležitý. Na foťáku si nastavuji co nejnižší ISO(100-200), manuální režim, RAW, clonu mezi 11-20 a čas jak jsem uvedl něco mezi 2-10 sekundami. Ostření na manuál nejlépe na motiv v popředí(Karlův most). Potom čekám na první růžici a nastavím kompozici a zaaretuji foťák. Potom je dobré se soustředit na projekci a pouze měnit čas a pomocí drátěné spouště exponovat. Pokud je sled výbuchů světlic rychlý tak časy skracuji a naopak.

Další důležitou výbavou jsou rukavice a v případě, že využijete hromadnou dopravu, tak i placatka s něčím silnějším na zahřátí.

Přeji Vám spoustu nádherných fotek ohňostrojů.

Vložit na facebook Vložit na twitter Záložka na Delicious

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
1611152221
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace