Blog » Island - Iceland - Země ledu

Island - Iceland - Země ledu

Island (Iceland) – Země ledu

Jsem na palubě lodi Norrona, kterou provozuje faerská společnost Smyril lines. Rozjímám a nechávám si procházet hlavou zážitky z předchozích třech týdnu. Loď se lehce pohupuje a s každou další vlnou se pomalu, ale nezadržitelně blížíme do Dánska. Čeká nás ještě zhruba 25 hodin z celkových skoro 5O hodin plavby. Na cestě tam mi to připadalo jako ztráta času, ale nyní na zpáteční cestě jsem za ten čas na lodi rád. První polovinu plavby jsem věnoval spánkovému deficitu a teď tu druhou budu věnovat srovnání myšlenek a také fotek.

JökulsarlónJökulsarlón

Na začátku bych se krátce zmínil o Faerských ostrovech. Tam nás Norrona vypustila ze svého podpalubí hned na začátku naší cesty na Island. Strávili jsme zde 3 nádherné dny, které jsme věnovali poznávání míst a pozorování ptáků. Byl to takový malý předkrm před Islandem. Fotograficky jsem se věnoval zejména papuchalkům a střízlíkům. Nemám ani jsem neměl ambice nafotit co nejvíce živočišných druhů, které lokalita nabízí. Snažím se na každém místě najít něco co daná lokalita nabízí a to vytěžit a užít si to. Někdy je to těžké nepřehlédnout třeba střízlíka mezi stovkami hnízdících papuchálků.

střízlík obecnýstřízlík obecný

Po třech dnech strávených na Faerských ostrovech a jednom dni plavby nás krásným počasím přivítala i naše cílová destinace. Island je úžasná země s malebnou až mystickou krajinou a bez přehánění je to ráj pro fotografy přírody, zejména pro krajináře. Když jsem před rokem začal plánovat tuto cestu, byl jsem příjemně ovlivněn zážitky z focení krajinek z italských Dolomit s Jirkou Havlem a Láďou Grohem, a proto nebylo těžké dát přednost krajině Islandu před opeřenci exotických krajin. Zároveň jsme to pojali s moji ženou, jako cestu k příležitosti našeho společného kulatého výročí.

LandmannalaugarLandmannalaugar

Celou cestu jsme podnikli v lehce upravené obytné dodávce, která nám umožnila volnost pohybu a možnost pružně reagovat na změny počasí. Zároveň jsme mohli plně využít bílých nocí k zachycení snímků s velmi působivou atmosférou. Prakticky to fungovalo tak, že v době, kdy většina turistů řešila ubytování v kempu a odpočinek, my jsme se mohli v klidu věnovat krajině a vodopádům. Spali jsme většinou přes den, ale co nejméně, protože světlo je zde na Islandu velmi příjemné v podstatě celý den i noc.

KraflaKrafla

Nechtěl bych se pouštět do srovnávání, co mě více uspokojuje, zda krajina či zvířátka, ale vracím se z Islandu opojen krásou zdejší přírody a hlavně atmosférou svobody, volnosti a zároveň pokory a respektem k přírodě a jejím živlům. O Islandu se píše jako o zemi ohně a ledu. Led, ledovce, kry a tající sníh jsme si užili dosyta. Oheň nám Island připomněl projevy nedávné vulkanické činnosti. Mimo toho bych osobně dodal, že je pro mě v paměti Island zapsán jako země větrných útesů, hnízdních kolonií, lávových polí, černých pláží, vodopádů, offroadů a prašných cest zpestřených brody řek.

LandmannalaugarLandmannalaugar

papuchalk bělobradý ploskozobýpapuchalk bělobradý ploskozobý

StrokkurStrokkur

SeljalandsfossSeljalandsfoss

VikVik

DettifossDettifoss

galerie (výběr) snímků z Islandu se bude postupně rozrůstat:-)

Vložit na facebook Vložit na twitter Záložka na Delicious

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
131721313
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Agustin lilly
Such a great graphics you posted here, got esteem oyxgen by seeing it.
Harley
Great inspiring article. I am really enjoy showing your post because of its very unique information for me. Thanks a lot for sharing this magnificent post.
Jordi
This is a brilliant post I have seen because of the offer it. It is truly what I needed to see trust in the future you will continue for adding such a wonderful post.
Agmus Media
I love wonderful images! My favorite is the Atlantic Puffin and the attractive Puffin. Puffin has the finest commercials. It was amazing thank you!
PAF Jobs 2020
A glance at Iceland through the eyes of the creatures and individuals that have made this wild island home. The consistent volcanic danger bubbles over in this unstable year.
dissertation assistance
These are some amazing pictures which reflects the professionalism of the photographer. I sometimes capture nature but never gets this much perfection in my clicks.
Mas Brey
I found a lot of things in your post
Swords And Souls
I think you are right to say so. Your share is great, I found a lot of things in your post
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace