Blog » BBC Wildlife Photographer of the Year 2011

BBC Wildlife Photographer of the Year 2011

Racket-tail in the rain - HIGHLY COMMENDED Behaviour Birds

Dnes jsem se vrátil z Londýna, kde jsem měl tu čest se zúčastnit slavnostního večera a předávání cen, této asi nejprestižnější fotografické soutěže součastnosti. Můj snímek se umístil na pomyslném třetím místě v kategorii ptáci.

Natural History Museum a BBC Wildlife Magazine vyhlašuje od roku 1964 prestižní fotografickou soutěž, které se každoročně účastní několik tisíc fotografů přírody. V letošním 47. ročníku se o umístění v několika kategoriích ucházelo 41 000 tisíc fotografií. Soutěže se mohou zúčastnit jak amatéři, tak i profesionálové. Komise složená z fotografických odborníků vybírá vítěze v jednotlivých kategoriích a také hlavní cenu.

Něco mě letos dovedlo k závěru, že bych se měl také zúčastnit. No něco, když o tom přemýšlím, byl to snímek dudka s ještěrkou, který se několika lidem líbil natolik, že mi poradili, abych ho zkusil přihlásit do soutěže. Chtěl jsem také vědět, jak obstojí mé snímky s profesionály celého světa. Říkal jsem si, že když budu mít štěstí, mohl by dudek proklouznou do užšího výběru. Dudek neuspěl, ale nakonec se do finále dostal snímek „Flying gem in the rain“. Co víc nakonec jsem měl to štěstí, že se z finále dostal mezi vítězné snímky v kategorii Behaviour: Birds.
Zde je vítězný snímek…

sylfa vlajkovásylfa vlajková - Zdravím kamarády a příznivce domů do Čech. Strávil jsem 17 dnů focením ptáků v Ekvádoru. Je to nádherná země s velkou druhovou pestrostí. Vkládám první fotku jako příslib řady dalších, které jistě potěší milovníky opeřenců...

Tento snímek bude součástí velkolepé výstavy v Národním historickém muzeu v Londýně. Snímky zde budou zobrazeny na elegantních podsvícených panelech. Tato výstava během roku navštíví 5 kontinentů a uvidí ji 2,5 milionu lidí. Jako třešnička na dortu je skutečnost, že snímek bude presentován v knize Wildlife Photographer of the Year Portfolio (strana 36-37 :-)), která tradičně vyjde v 5 jazykových verzích.

Vložit na facebook Vložit na twitter Záložka na Delicious

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
17198181
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
fnaf
Thank you for the information, may be useful for all people of course who read this article
Mas Brey
Agen obat pembesar alat vital pria permanen 0813 2589 1819
return man
I really wanted to send a small word to say thanks to you for the fantastic points you are writing on this site
Pavel Kamenický
gratuluji a ať se Vám daří i nadále
linti
:-)nádhera přenádhernááááááááááááááá:-):-):-):-):-):-)
jarda hruska
super,gratuluji
Jiří Benák
Ahoj Petře.
Gratuluji k ocenění. Ještě jodně takových ocenění přeji. Tvoje pracovitost, píle, pečlivost a nadšení jsou obdivuhodné. Ať Ti hlavně vydrží radost z fotografování :-)
Jan Pavlíček
Ten Váš úspěch ve WPY není určitě náhodný. Máte v galeriích ještě několik snímků, které by mohly podobně uspět.
libor
ahoj Petře,
ta fotka je opravdu skvělá :-):-), gratuluji.
Petr Čunderlík
Gratuluji k vašemu úspěchu a hodně štěstí a dobré světlo do budoucna!
Honza
Ahoj Petře,

obrovská greatulace!!! smekám!

Honza
Jaromír Kadeřábek
Ahoj ještě jednou gratulace:-)
Petr Pazdera
Velká gratulace Petře k takovému úspěchu!!!:-)
Jarda Ž.
Velká gratulace!
Vladimír Š.
Gratulace paráda;-)
Michal Vitásek
Joj, tak to je hodně velký úspěch, moc ti to přeji a gratuluji! :-)
pali hradisky
AHOJ, veľka paráda. GRATULUJEM. Pali
Jiří Kukaň
Za všechny lovce sýkorek upřímně blahopřeje Jirka Kukaň
Honza
Gratuluji k vitezstvi v asi nejkonkurencnejsi kategorii. Myslim ze je naprosto zaslouzene. Fotka je moc hezka. Ja skoncil pred branami vitezu ve finalovem vyberu-(.
Martin M.
Gratulace a klobouk dolů. Velký úspěch !
David Škoda
Super, moc gratuluji! :-)
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace