Blog » Kajmaní hostina u břehu Rio Negro

Kajmaní hostina u břehu Rio Negro

Jak jsem psal v předchozím článku, na řece Rio Negro jsem fotil nejvíce ledňáčky, ale ne jen je. Je těžké nezkusit zachytit zajímavý snímek kajmanů, kterých je v okolí řeky na tucty. Kajman brýlový nepatří k velkým krokodýlům. Větší jsou samci, kteří dorůstají 2,5 m délky.

kajman yacarékajman yacaré

Nicméně od počátku ve mně budili respekt, který jsem postupně ztrácel. Důvodem bylo to, že jsem viděl, jak k nim přistupují místní obyvatelé farmy. Nejvíce mě pobavilo, když se v jejich těsné blízkosti koupaly malé děti.

kajman yacarékajman yacaré

Byl čas se pochlapit a zrealizovat záměr vyfotit kajmana lovícího piraňu. Z vypravování kolegů jsem věděl, že dobře reagují na krmení. Takže jsme ráno vyrazili s kusem hovězího masa na piraně. Dařilo se a zanedlouho jsme měli dostatek ryb k našemu účelu.

kajman yacarékajman yacaré

Věděl jsem, že nechci fotit pojídání ryb na břehu, kde jsou ryby obaleny v písku, jak vídeňský řízek. Takové snímky se dají pořídit i v zoo. Takže opět do vody a bláta, zalehnout a doufat, že mě nějaká mlsná piraňa nepřiplave okusit. Až během focení, kdy se kajmani dostali do varu, mi došlo, že těch nebezpečí je více. Věřte mi, že je to zvláštní pocit, když kolem vašeho obličeje tryskem propluje lovící kajman a sklapne čelisti. Ještě, když jsme se vraceli lodičkou zpět na farmu, jsem se chvěl vzrušením z právě prožitého zážitku.

kajman yacarékajman yacaré

Šlo mi hlavně o to, do aranžovaných snímků s divokými zvířaty dostat skutečně možné výjevy a samozřejmě akci a atmosféru tohoto výjimečného místa. Zda se to podařilo? Nevím, ale zážitek to byl vyjímečný.

kajman yacarékajman yacaré

kajman yacarékajman yacaré

kajman yacarékajman yacaré

Vložit na facebook Vložit na twitter Záložka na Delicious

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
7921710
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Cheap Essay Writer USA
I really like the photography of this crocodile and I am impressed that how man has done this to capture such a moment of crocodile. It is good and impressive too.
Mas Brey
Agen obat pembesar alat vital pria permanen 0813 2589 1819
get on top
Thanks for sharing such a great information with us. Your Post is very unique and all information is reliable for new readers. Keep it up in future, thanks for sharing such a useful post
Milan Kánya
Ahoj Petře, pekné foto. Hneď som sa v myšlienkach ocitol opäť v Pantanale. Len drobná poznámka, v Pantanale žijú prakticky len kajmani yacare, okuliarnatí žijú v iných končinách. Sú veľmi podobný ale je to iný druh
http://crocodilian.com/cnhc/cst_cyac_dh_map.htm
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace