Blog » Grand Canaria 2007

Grand Canaria 2007

Hned na začátku letošního roku jsem podnikl se svoji manželkou velice zajímavou cestu za teplem a co si budeme povídat hlavně za focením. Jelikož pracuji v maloobchodě je pro mě konec roku vždy velice náročný. Na focení nezbývá obyčejně čas. O to více jsem se těšil na místo vzdálené od naší domoviny "pouhých" 2200 km vzdušnou čarou, jak si odpočnu a naplním fotobanku. Proč bych tajil, že mě k této cestě inspiroval článek Ondry Prosického. A musím dát Ondrovi za pravdu - ostrov Grand Canaria je pro nás fotografy opravdový ráj. Dnes když se k tomu vracím, připadá mi, že je to již několik let co jsme tam byli. Co je na této cestě příjemné, je to, že pokud využijete nabídek cestovních kanceláří tzv. last minut jedná se o dostupnou cestu a nezrujnuje Vám rodinný rozpočet nebo rozpočet na upgrade Vaší fototechniky. Další příjemnou věcí je možnost opustit mrazivé počasí a vyměnit péřovku za tričko. Ti z Vás, kteří máte k tomu všemu rádi moře a slunce neváhejte. Po celou dobu pobytu bylo velice pěkné světlo.Bylo odfiltrováno mírnou oblačností, takže super. Teplota vzduchu je v lednu na Grand Canarii v průměru příjemných 24 ° C. Aby to nebylo úplně ideální vyprahlá skalnato písčitá zem s sebou přináší hodně vzdušného prachu, který není příjemný pro focení krajinek, není příjemný pro naši drahocennou techniku a konečně ani mně prach a písek nepřirostli k srdci.

let na ostrov

Po celou dobu pobytu jsme měli pronajaté auto. Technickou kontrolou by u nás asi neprošlo, ale je to základ jak během jednoho týdne nafotit hory, svítání na pláži a zároveň být včas na místě, kde se "pasou" dudci. Pokud budete věnovat doma na google earth trochu času přípravě a vezmete si s sebou GPS navigaci s uloženými body zájmu, ušetříte spoustu času a uvidíte za týden, co by jste bez přípravy objevovali měsíc. Pro inspiraci uvádím místa, která jsme navštívili...

Měl jsem v podstatě jasno co bych rád vyfotil, a moje očekávání byla nádherně naplněna. Pochopitelně až dnes vím co jsem měl jak udělat a čemu jsem měl věnovat více času. Když si prohlížím galerii snímků z Crand Canarie, jsem vpodstatě spokojen. V následujících řádcích se pokusím pro fotografy, kteří se chtějí na tuto cestu vydat napsat pár užitečných informací.

Ostrov je pro nás velice zajímavý svoji flórou. Kaktusy, palmy, mandlovníky zde rostou tak spontálně jako u nás tráva nebo jabloně. Mimo této sluncem zalité nádhery je zde k vidění i hodně zvířátek. Snad všude ve skalách jsou ještěrky, oblohu zdobí množství ptactva(hlavně pěvci), v křovích se skrývají zajíci(ti jsou k vidění hlavně brzy ráno). Všem, kteří si budou vybírat třeba jen jeden z mých tipů bych určitě doporučil Palmitos Park, kde můžete vidět vpodstatě většinu zástupců fauny a flóry Grand Canarie.

Nechtěl bych hodnotit ZOO Palmitos Park jinak než jako nádherné místo obklopené množstvím palem.Fantastické sokolnické ukázky toto místo předurčují na alespoň 2 dny. Sokolnické ukázky jsou na vysoké úrovni. Od ozvučení, přes obdivuhodný výkon sokolníků, až po fantastické skupinové lety tropických ptáků. Je málo míst, kde by jste tak snadno udělali letovky papoušků ara a dalších krasavců. Díky výborným dispozičním podmínkám mohou dravci vykroužit po termických proudech do neuvěřitelné výšky a od tud padají střemhlavým letem do míst anfiteátru, za urputného, ale teatrálního křiku sokolníka "POR FAVOR, POR FAVOR" Nádhera!

Co se týká focení dudků a ťuhýků, tak se přiznám, že bych to asi dnes udělal úplně jinak. Nahánět 2 páry dudků na prostoru fotbalového hřiště a plazit se v písku mezi bodláky není asi to pravé ořechové. Dnes bych s sebou do kufru přibalil fotokryt a do krabičky červy. Je to možná naivní, ale výsledky by podle mého názoru byly lepší. Když si představím možnosti nových těl od Nikonu, ať už D3 nebo D300, tak si říkám, že se tam ještě někdy podívám.

Vložit na facebook Vložit na twitter Záložka na Delicious

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
15101064
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace